Barça Academy
triumfatorem Finałowego
Turnieju Wolności w Chełmie

12 października 2021

 

W dniu 09.10.2021 r. na Stadionie Miejskim w Chełmie odbył się finałowy turniej z cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności organizowanych przez Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. O końcowy sukces rywalizowało tego dnia 20 ekip, a cały turniej dostarczył mnóstwo emocji i dobrej zabawy.

 

Stało się! Najlepsze drużyny ze wszystkich turniejów eliminacyjnych spotkały się na jednym boisku, aby wyłonić ostatecznego zwycięzcę. Turniej został rozegrany w systemie z 4 grupami, w których znalazło się po 5 zespołów, a tylko dwa pierwsze miejsca dawały przepustkę do kolejnej fazy. Taki układ gier spowodował, że już od samego początku każda ekipa ambitnie walczyła o każdy punkt w tabeli i o każdą bramkę.

 

Zaczynamy od analizy sytuacji w grupie A. Na prowadzenie w tej grupie wysunęły się drużyny Barca Academy i SP Szarowola. W wyścigu o pierwsze miejsce decydujący okazał się bezpośredni mecz, który ekipa z Szarowoli wygrała dosyć pewnie, nie tracąc przy tym żadnego gola. Tylko dwa punkty mniej od liderów zdobyła drużyna Football Academy Zamość, jednak to nie wystarczyło aby przejść do kolejnego etapu turnieju. Na fazie grupowej swój udział zakończyły także Olimpiakos Tarnogród oraz SP 3 Hrubieszów.

 

 

W grupie B wszystkie mecze pewnie wygrał zespół AP Bronowice, a na miejscu drugim uplasował się Górnik II Łęczna, który stracił trzy punkty w starciu z liderami grupy. Wyrównaną walkę o trzecie miejsce stoczyły zaś Granica Lubycza Królewska i Niedźwiadek Chełm. W meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis, a w serii rzutów karnych lepsza okazała się drużyna gospodarzy sobotniego turnieju finałowego. Udział na fazie grupowej po zajęciu piątego zakończyła także Unia Hrubieszów.

 

Grupa C ułożyła się pod dyktando pierwszego zespołu Górnika, który zgarnął komplet punktów pokonując między innymi drugą ekipę w tabeli, czyli Kłosa Chełm. Miejsce trzecie padło łupem SP 2 w Tomaszowie Lubelskim, a dalej uplasowały się drużyny Niedźwiadka z rocznika 2011 oraz SP 2 Hrubieszów.

 

 

Zwycięzca grupy D również wygrał wszystkie swoje mecze. Chodzi oczywiście o ekipę Tomasovii, która rozprawiła się z drużynami Włókniarza Frampol, Startu Gmina Frampol, Szumów Susiec oraz Vrotcovii nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Awans do ćwierćfinału uzyskał też wspomniany Włókniarz notując bilans trzech wygranych i jednej przegranej.

 

W trakcie turnieju organizator przygotował dla naszych młodych uczestników cały wachlarz nieodpłatnych atrakcji. Do dyspozycji zawodników były między innymi cztery dmuchańce, czy tzw. bramka celnościowa. Dodatkowo każdy uczestnik miał zapewniony ciepły, dwudaniowy posiłek. Oczywiście w Chełmie również pojawił się nasz gość specjalny, dobrze znany z turniejów eliminacyjnych, największy polski piłkarski TikToker Łukasz Chwieduk.

 

 

Ostatni etap Finałowego Turnieju Wolności dostarczył wielu emocji i zwrotów akcji. Dwa spotkania zakończyły się rzutami karnymi, z kolei w innych gole padały jak na zawołanie. Ostatecznie do wielkiego finału przedostały się ekipy Barca Academy oraz Górnik II Łęczna. W meczu finałowym lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Barcy, którzy po wygranej 3:0 mogli cieszyć się ze zwycięstwa i wznieść w górę zasłużone trofeum. 

 

Puchary i medale wręczyli Wiceminister Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski oraz Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.  

 

Warto także podkreślić, że w Finałowym Turnieju Wolności każdy uczestnik już za sam udział otrzymał pamiątkowy medal.

 

 

To już koniec tegorocznej edycji Piłkarskich Turniejów Wolności. Wielki finał i rozdanie nagród również za nami. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz uczestnikom każdego z turniejów za ambitną i sportową postawę na boisku. To dzięki Wam każdy turniej był pełen dobrej zabawy, uśmiechu i prawdziwej sportowej adrenaliny. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na piłkarskim szlaku!!!

 

WYNIKI FINAŁOWEGO TURNIEJU WOLNOŚCI - POBIERZ

 

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała

 

Zdjęcia: Agnieszka Błaziak-Koperwas