Wyślij zgłoszenie

Dwa dni grania w tenisa stołowego podczas VI Ogólnopolskiego Memoriału Zygmunta Lubienieckiego

20 września 2021

W ostatni weekend października zapraszamy na Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego. To już szósty turniej tenisa stołowego ku jego pamięci. Podobnie jak w poprzedniej edycji impreza odbędzie w Raszkowie w województwie wielkopolskim.

 

Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro przy współpracy z klubem LKS Orzeł Wysocko Wielkie przygotowuje turniej tenisa stołowego, w którym będzie mógł zagrać absolutnie każdy. Rywalizacja będzie prowadzona przede wszystkim w podziale na kategorie wiekowe. Dzieci i młodzież zagrają we wszystkich kategoriach dziecięcych i młodzieżowych: Żak, Skrzat, Kadet, Młodzik i Junior. Ponadto młodzi uczestnicy zostaną podzieleni. Osobno zagrają dziewczynki i osobno chłopcy. Będzie także możliwość zagrania w kategorii open. Tu podział będzie prostszy: Seniorki, Seniorzy i Weterani.

 

Dla sprawnego przebiegu VI Ogólnopolskiego Memoriału Zygmunta Lubienieckiego turniej zostanie podzielony na dwa dni. Pierwszego dnia (30 października) rywalizować będzie młodzież, natomiast drugiego dnia (31 października) rywalizacja toczyć się będzie w kategorii Open.

 

Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika pakiet startowy, który będzie zawierał pamiątkowy medal, kanapkę, wodę, baton energetyczny i owoc. Ponadto dla najlepszych sześciu uczestników w każdej z kategorii przewidziany jest dyplom i puchar, a dla podium drobne upominki i nagrody.

 

Dla uczestników zadania będzie to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w porównaniu z innymi osobami, z którymi nie grają na co dzień. To także możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. To niezwykle bezcenna szansa, ponieważ przez ostatni rok większość z nas siedziała w zamknięciu z powodu pandemii koronawirusa. Uczestnictwo będzie miało zdecydowanie korzystny wpływ na każdego uczestnika.

 

Organizator przypomina, że udział w Turnieju jest bezpłatny. Głównym celem rywalizacji jest wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach, ale także popularyzacja tenisa stołowego, zwiększenie aktywności fizycznej młodych ludzi i promowanie sportu oraz jego prozdrowotnych, wychowawczych i edukacyjnych wartości. Nadrzędnym celem jest upamiętnienie osoby Zygmunta Lubienieckiego, propagatora tenisa stołowego, społecznika, wieloletniego prezesa Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska.

 

Wydarzenie VI Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego zostanie zorganizowane w sposób bezpieczny dla jego uczestników oraz zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.