Porozumienie wolontariackie

Regulamin wolontariatu

Zgoda rodziców

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie rodziców

Oświadczenie uczestnika turnieju

Regulamin turnieju

Wyślij zgłoszenie

Dokumenty 

do pobrania

Informacje o turniejach 

Już niebawem rusza ogólnopolski cykl turniejów hokeja na trawie dzieci i młodzieży pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: HOKEJ NA TRAWIE”. Na pierwsze zawody zapraszamy do Torunia 20 czerwca na boisko Pomorzanina.

 

„Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro” wraz z partnerami - klubami hokeja na trawie i samorządami lokalnymi - po raz pierwszy organizuje cykl 4 turniejów dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodszych.

- Tak naprawdę mamy „trzy w jednym”  – klasyczny turniej hokeja z udziałem ośmiu drużyn; festyn hokejowy z możliwością zapoznania się z zasadami gry i spróbowania swoich sił na boisku przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny oraz akcję naborową do naszej ukochanej dyscypliny – wylicza Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski. 

Pierwszy z czterech turniejów organizowanych pod auspicjami „Stowarzyszenia Wczoraj Dzisiaj Jutro” i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbędzie się w niedzielę 20 czerwca na boisku MOSiR Toruń przy Szosie Chełmińskiej 75.
W imprezie zagrają następujące drużyny:

- UKS Bałagany Łubianka
- Stella Gniezno
- Polonia Skierniewice
- LKS Gąsawa
- LKS Rogowo
- Zdrój Ciechocinek
- UKS Tarpany Gąsawa
- KS Pomorzanin Toruń (gospodarz turnieju)

Zespoły zagrają w dwóch grupach eliminacyjnych po cztery zespoły, najlepsze dwie drużyny z każdej grupy spotkają się w półfinałach, kolejne dwie słabsze z obu grup zagrają o miejsca 5-8. Ciekawostką jest fakt, że w turnieju występować będą drużyny mieszane (dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 oraz młodsi) w skład każdej z ekip wchodzi 8 zawodników (6 grających z bramkarzem) i 2 rezerwowych.  

Dla widzów, sympatyków oraz wszystkich chętnych przygotowane zostanie „miasteczko hokejowe” z animacjami. Strzały na bramkę, slalom z piłką, ćwiczenia zręcznościowe – to tylko kilka przykładów zajęć dla młodych adeptów hokeja na trawie, którzy zechcą spróbować swych sił. Zajęcia poprowadzą doświadczeni ligowcy Pomorzanina Toruń, reprezentanci Polski juniorów. Na turnieju będzie też okazja do poznania legendy polskiego hokeja – Rafała Grotowskiego, olimpijczyka z Sydney 2000, wielokrotnego medalistę mistrzostw świata i Europy w rozgrywkach halowych, obecnie trenera Stelli Gniezno.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy medal, a wszystkie drużyny startujące w imprezie otrzymają w zależności od zajętego miejsca czek na zakup sprzętu hokejowego. Organizator zapewnia też dla młodych hokeistek i hokeistów posiłek regeneracyjny i napoje.

Tydzień później 26 czerwca w Łubiance (powiat toruński) odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych turniejów. Na boisku usytuowanym przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka zobaczymy również tych samych osiem drużyn, co w pierwszej edycji w Toruniu, w roli gospodarza imprezy wystąpi  UKS Bałagany Łubianka – klub zasłużony w promocji hokeja młodzieżowego, założony przez legendarnego trenera Adama Filemonowicza.

Kolejne dwie edycje turnieju „Promujemy dyscypliny olimpijskie: HOKEJ NA TRAWIE” zaplanowano na nowy rok szkolny 2021/22. Najpierw 18 września spotkamy się w Skierniewicach, gdzie gospodarzem zawodów będzie KS Polonia Skierniewice, a tydzień później 25 września powrócimy do Kujawsko-Pomorskiego, na czwarty turniej do Gąsawy. Na Pałukach gościć nas będzie Ludowy Klub Sportowy Gąsawa - multimedalista mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, „kuźnia” hokejowych talentów.

Organizatorem cyklu jest „Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro”, imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.