Mistrzowsko w Starachowicach i Końskich 

10 sierpnia 2022

To była niezwykła frajda dla młodych adeptów piłki nożnej w Świętokrzyskiem! Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Sławomir Peszko i Radosław Majewski poprowadzili „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”, które odbyły się w Starachowicach i Końskich. W sumie w zajęciach udział wzięło blisko trzysta dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

 

- Bardzo się cieszę, że świętokrzyska młodzież mogła skorzystać z doświadczenia tak uznanych piłkarzy. Jestem przekonana, że młodzi piłkarze i piłkarki nie tylko mile i aktywnie spędzili dzień, ale także wiele się nauczyli. Bardzo często właśnie na takich zajęciach zaszczepia się prawdziwą miłość do sportu i kto wie, być może kiedyś okaże się, że właśnie w Końskich, czy Starachowicach wychował się nowy Robert Lewandowski - mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, która objęła honorowy patronat nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami”

 

Majewski i Peszko, którzy wciąż są aktywnymi piłkarzami i występują w Wieczystej Kraków, obserwując treningi i animacje piłkarskie wybrali drużyny w dwóch kategoriach wiekowych, które później rozegrały pokazowe mecze. Z młodymi miłośnikami futbolu spotkał się także znany youtuber piłkarski Kacper „Qesek” Misztal.

 

 

 

- W polskiej piłce jest sporo dużych talentów, które trzeba odnaleźć i dać im szansę, jaką kiedyś my dostaliśmy. To ważne, że pojawiają się takie inicjatywy i oby było ich jak najwięcej - mówił Majewski.

 

- Oba wydarzenia udało się zorganizować na bardzo wysokim poziomie. Dopisała frekwencja, jak i dobra pogoda. Brawa dla lokalnych koordynatorów, czyli trenera FKS Łazy Starachowice Mariusza Fabjańskiego i prezesa MKS Neptun Końskie Bartłomieja Gada. W Starachowicach w zajęciach udział wzięły głównie dzieci z roczników 2011-2014, a w Końskich rywalizowali nieco starsi uczniowie szkół podstawowych. Podczas warsztatów dzieci mogły korzystać z czterech stref boiska doskonaląc w każdej z nich inne umiejętności piłkarskie. Ci którzy uzyskali najwyżej noty z wspomnianych konkurencji wzięli udział z meczu pokazowym z naszymi gwiazdami. Radości, uśmiechów i rozdanych autografów nie było końca - mówi inicjator wydarzenia Łukasz Korus.

 

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale a także pakiet cateringowy. Dodatkowe nagrody ufundowała sieć salonów Fitness Endorfina Platinum.

 

Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie wsparła także Enea Elektrownia Połaniec. Partnerem technicznym była firma Keeza.

 

Najbliższe warsztaty z udziałem gwiazd piłki nożnej odbędą się w Połańcu i Jędrzejowie.