Tak ważne wydarzenie w historii Polski wymaga odpowiedniego uświetnienia. Okazją do uczczenia 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą” były zawody lekkoatletyczne dedykowane najmłodszym. Wydrzenie odbyło się w sobotę 2 października w Warszawie.

 

Miejscem zmagań był teren rekreacyjny Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków”, gdzie przeprowadzono konkurencje biegowe i techniczne. Ponad 330 zapisanych zawodniczek i zawodników miało do wyboru jeden z dystansów w konkurencjach biegowych oraz jedną z konkurencji technicznych.

 

O godzinie 9:00 rozpoczęło pracę biuro zawodów, w którym następowała weryfikacja zgłoszeń oraz wydawanie numerów startowych. Oprócz numeru każdy otrzymał pakiet startowy, w którym znajdowała się woda, owoc i pożywne przekąski. Zatem nie było szans, aby startującym zabrakło energii podczas rywalizacji sportowej.

 

 

O godzinie 10:00 wystartowali najmłodsi, którzy pobiegli na 60 metrów. Kwadrans później ruszył konkurs skoku w dal, który z kolei rozpoczęły najstarsze kategorie wiekowe (2006-2007). Kolejnym punktem programu był konkurs skoku wzwyż, na który również nie zabrakło chętnych. Wraz z upływem czasu rosły wydłużały się też dystanse, na których rywalizowali młodzi sportowcy. Po 60-metrowym sprincie przyszedł czas na 200 m, następnie na 400 m, a zwieńczeniem konkurencji biegowych były starty na dystansie 800 metrów. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych, najpóźniej zakończył się konkurs soku w dal.

 

W trakcie trwania wydarzenia odbywały się dekoracje tych, którzy uzyskali najlepsze rezultaty w poszczególnych konkurencjach. Wyróżnieni, którzy stawali na podium otrzymali okazałe puchary, które, mamy nadzieję, będą przypominać o tym sportowym wydarzeniu, jak i o rocznicy Cudu nad Wisłą.

 

Dla kibiców, uczestników zawodów oraz osób towarzyszących małym sportowcom przygotowanych było wiele sportowych atrakcji. Mieli oni możliwość spróbowania swoich sił w strefie równowagi, na ergometrach, korfballu, torze przeszkód oraz w grze w boule.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Pełne wyniki zawodów: WYNIKI ZAWODÓW

 

 

 

Lista triumfatorów poszczególnych konkurencji

 

60 m Grupa IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Zuzanna

Majewska

19

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2013

11.10

     

2.

Klara

Mika

21

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

11.18

     

3.

Elena

Górska

9

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

11.24

     
                   

60 m Grupa IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Stefan

Wnuszyński

87

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2013

10.46

     

2.

Sebastian

Gładyga

44

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2013

10.63

     

3.

Alex

Galewski

43

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2013

10.70

     
                   

60 m Grupa III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Patrycja

Gładyga

115

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2010

9.10

     

2.

Róża

Leśniak

133

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2012

9.89

     

3.

Marika

Wypiór

161

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2010

9.93

     
                   

60 m Grupa III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Mateusz

Dymek

171

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

8.90

     

2.

Ignacy

Drabik

170

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2012

9.73

     

3.

Adam

Sosnowski

210

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2011

9.73

     
                   

60 m Grupa II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Laura

Wiesztort

273

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

8.20

     

2.

Letycja

Kopeć

259

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

8.27

     

3.

Maja

Tymoszczuk

272

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

8.59

     
                   

60 m Grupa II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Bruno

Ciborski

279

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2009

8.49

     

2.

Alex

Paklerski

278

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

8.82

     

3.

Marcel

Iłowiecki

282

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2009

9.55

     
                   

60 m Grupa I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Zuzanna

Bereda

311

Dziewczynki

Gr. I - rocz. 2007

8.78

     

2.

Weronika

Krzepkowska

328

Dziewczynki

Gr. I - rocz. 2007

9.48

     

3.

Małgorzata

Juchow

314

Dziewczynki

Gr. I - rocz. 2007

10.45

     
                   

60 m Grupa I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Oskar

Borysiak

317

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

8.57

     

2.

Rafał

Krupa

321

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

8.76

     

3.

Damian

Klimiuk

320

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

9.05

     
                   

200 m Grupa IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Julia

Kozakowska

17

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2013

38.19

     

2.

Zuzanna

Jankowska

13

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

41.82

     

3.

Zosia

Bocheńska

4

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

42.29

     
                   

200 m Grupa IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Marcel

Jurczak

53

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2014

38.17

     

2.

Adrian

Ściuba

81

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2014

39.29

     

3.

Mikołaj

Goławski

48

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2014

40.03

     
                   

200 m Grupa III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Natalia

Kowalczyk

123

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2010

33.32

     

2.

Wiktoria

Rozwadowska

148

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2010

33.54

     

3.

Monika

Bany

104

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2011

33.99

     
                   

200 m Grupa III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Szymon

Bielecki

166

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2011

34.09

     

2.

Dawid

Ściuba

218

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

34.17

     

3.

Tomasz

Jóźko

182

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

35.74

     
                   

400 m Grupa II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Julia

Dacka

253

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

1:19.02

     

2.

Natalia

Ślusarczyk

271

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2009

1:23.91

     

3.

Aneta

Lańska

263

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

1:37.09

     
                   

400 m Grupa II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Jan

Samul

296

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

1:03.27

     

2.

Dawid

Rozbicki

293

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

1:07.25

     

3.

Michał

Mirowski

288

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2009

1:10.13

     
                   

400 m Grupa I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Patryk

Różycki

327

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

1:11.24

     

2.

Patryk

Siejk

329

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

1:14.63

     

3.

Damian

Klimiuk

320

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

1:15.22

     
                   

800 m Grupa I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Małgorzata

Juchow

314

Dziewczynki

Gr. I - rocz. 2007

4:01.90

     
                   

800 m Grupa I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

CZAS

     

1.

Jakub

Łuczyk

332

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2006

2:17.82

     

2.

Michał

Rogiewicz

292

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

2:45.40

     

3.

Oskar

Borysiak

317

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

2:56.07

     
                   

SKOK W DAL - GRUPA I (2006-2007)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Oskar

Borysiak

317

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

4,24

4,12

4,24

 

2.

Damian

Klimiuk

320

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

3,88

3,73

3,88

 

3.

Bartek

Bujalski

318

Chłopcy

Gr. I - rocz. 2007

3,18

X

3,18

 
                   

SKOK W DAL - GRUPA II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Laura

Wiesztort

273

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

4,55

4,34

4,55

 

2.

Letycja

Kopeć

259

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

4,35

4,27

4,35

 

3.

Aleksandra

Sochacka

268

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2009

3,89

3,79

3,89

 
                   

SKOK W DAL - GRUPA II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Jan

Samul

296

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

5,15

5,22

5,22

 

2.

Alex

Paklerski

289

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

3,87

3,32

3,87

 

3.

Mietek

Dzierzanowski

281

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2009

3,57

3,61

3,61

 
                   

SKOK W DAL - GRUPA III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Anna

Nowak

139

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2010

3,66

4,00

4,00

 

2.

Monika

Bany

104

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2011

3,86

3,83

3,86

 

3.

Aleksandra

Wójcik

159

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2012

3,18

3,24

3,24

 
                   

SKOK W DAL - GRUPA III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Mateusz

Dymek

171

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

3,60

3,68

3,68

 

2.

Krzysztof

Zajdler

235

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

3,43

3,22

3,43

 

3.

Piotr

Koralnik

187

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

3,24

3,28

3,28

 
                   

SKOK W DAL - GRUPA IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

Wynik

 

1.

Zuzanna

Jankowska

13

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

2,92

2,84

2,92

 

2.

Julia

Kozakowska

17

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2013

2,70

2,83

2,83

 

3.

Helena

Grabowska

10

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2013

2,14

2,30

2,30

 
                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Hanna

Błuś

252

Dziewczynki

Gr. II - rocz. 2008

110-O

120-X

120-O

120

                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA II (2008-2009)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Bruno

Ciborski

278

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2009

125-O

130-O

135-O

135

2.

Szymon

Rzepka

295

Chłopcy

Gr. II - rocz. 2008

120-O

130-X

135-O

135

                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Helena

Błuś

106

Dziewczynki

Gr. III - rocz. 2012

75-O

85-O

95-X

85

                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA III (2010-2012)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Edgar

Gorski

175

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2010

105-O

110-O

115-O

115

2.

Adam

Sosnowski

210

Chłopcy

Gr. III - rocz. 2011

100-X

100-X

100-O

100

                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Klara

Stachowska

31

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

80-X

80-X

80-O

80

2.

Elena

Górska

9

Dziewczynki

Gr. IV - rocz. 2014

75-X

75-X

75-O

75

                   

SKOK WZWYŻ - GRUPA IV (2013-2014)

     

M.

Imię

Nazwisko

Numer

Kategoria

Gr. wiekowa

PRÓBA 1

PRÓBA 2

PRÓBA 3

Wynik

1.

Bartłomiej

Golak

46

Chłopcy

Gr. IV - rocz. 2014

75-X

75-X

75-O

75


 

07 października 2021

Młodzi lekkoatleci upamiętnili rocznicę „Cudu nad Wisłą”

biuro@wczorajdzisiajjutro.pl