Ogromna frekwencja w Gdowie

13 czerwca 2021

Ponad 150 zawodniczek i zawodników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych w II Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży, który miał miejsce 12 czerwca w małopolskim Gdowie.

 

Frekwencja w II Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży GDÓW 2021 przerosła najśmielsze oczekiwania. Zgodnie z założeniami przygotowano nieco ponad 100 pakietów, a zgłosiło się aż 162 uczestników. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie oraz mocno okrojony kalendarz zawodów tenisa stołowego w tym roku Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro postanowiło dopuścić do gry wszystkich zgłoszonych. Mimo dużej liczby zawodników rywalizacja przebiegła sprawnie. Wśród uczestników były m.in. Izabela Perz i Milena Gaj, świeżo upieczone Mistrzynie Polski w deblu i w grze drużynowej w kategorii Młodziczki. Ta druga zwyciężyła w Gdowie w swojej kategorii wiekowej. Zawodom tenisa stołowego towarzyszył Piknik Sportowy z historią Polski. Oprócz ogólnodostępnych stołów i animatorów odbyły się warsztaty historyczne. Dzięki Centrum Kultury w Gdowie uczestnicy usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat Generała Jana Henryka Dąbrowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech, który urodził się i wychowywał na terenie obecnej Gminy Gdów. Warsztaty zakończyły się konkursem wiedzy z nagrodami.

 

Zawody były skierowane do dzieci i młodzieży do 18 roku. Uczestniczyli w nich zawodnicy z licencjami i bez z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z Małopolski i to oni zwyciężali w każdej z kategorii. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach zostali:

Skrzatki – Alyssa Yeung (Centrum Kraków)

Skrzat – Błażej Stoczek (CKiS Skawina)

Żaczka – Zuzanna Piekarczyk (Skawa Wadowice)

Żak – Mateusz Wiśniewski (Skawa Wadowice)

Młodziczka – Milena Gaj (UKS Gryf Gdów)

Młodzik – Jan Mrugała (Gorce Nowy Targ)

Kadetki – Aleksandra Guzik (UKS Gryf Gdów)

Kadeci – Kacper Turecki (UKS Gryf Gdów)

Juniorka – Natalia Tuleja (CKiS Skawina)

Junior – Paweł Kopacki (KS Bronowianka Kraków)