Piknik sportowo-rekreacyjny przy
40. Międzynarodowych Biegach
im. Bronisława Malinowskiego

17 września 2021

Już 25 września odbędą się 40. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Po raz 40-ty uczcimy pamięć wielkiego sportowca i olimpijczyka - Bronisława Malinowskiego. W biegach bierze udział blisko 4000 biegaczy - w tym roku najmłodszy uczestnik ma 3 lata, a najstarszy 81 lat. Wydarzenie to również promowanie aktywności sportowej oraz integracja całych rodzin. Podczas tegorocznej edycji poza tradycyjnym biegiem głównym na dystansie 10 kilometrów oraz 11 biegach dla dzieci całe rodziny będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w pikniku sportowo-rekreacyjnym "Wszystkie dzieci nasze są", który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Piknik ma pobudzić dzieci do aktywności, zachęcić do integracji, pozwolić intensywnie i aktywnie spędzić czas wolny w gronie swoich rówieśników.

 

Na bocznym boisku mieszczącego się przy ul. Piłsudzkiego 14  w Grudziądzu Stadionu Miejskiego im. Bronisława Malinowskiego zostaną przeprowadzone konkursy sprawnościowe dla całych rodzin. Dla wszystkich zapewnione zostaną animacje sportowe.

Piknik będzie otwarty od godz. 9.00 do godz. 13.30. 

 

Wydarzenie będzie wyposażone w strefę gastronomiczną dla całych rodzin. Dla najmłodszych będą lody, popcorn oraz wata cukrowa. Zostanie też zorganizowana strefa dmuchańców, które będą dostępne dla wszystkich uczestników pikniku.

 

 

Podczas sobotniego przedpołudnia będziemy propagować sport w każdej możliwej postaci pokazując jak ważne ma znaczenie spędzanie wolnego czasu przez rodziny w aktywny sposób. To wydarzenie sportowo-rekreacyjne ma też krzewić postawy fair-play.

 

Piknik sportowo-rekreacyjny jest doskonałą okazją do utrwalania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, dbałości o swoją kondycję fizyczną i poprawę ogólnego dobrostanu organizmu - zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

 

W tym roku Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego mają szczególną rangę, z racji tego, że decyzją Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rok 2021 ustanowiono w województwie kujawsko-pomorskim Rokiem Bronisława Malinowskiego.

 

Wszystkie atrakcje podczas pikniku „Wszystkie dzieci nasze są” są nieodpłatne.

 

Strona internetowa organizatora biegów: www.biegimalinowskiego.pl