Piknik sportowo-rekreacyjny w Grudziądzu już 30 września!

15 września 2023

42. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbędą się 30 września 2023 roku na Stadionie Centralnym w Grudziądzu. Wydarzenie jest częścią obchodów stulecia GKS Olimpii Grudziądz, które przypada 30 czerwca bieżącego roku.

 

We wrześniowym wydarzeniu udział weźmie blisko 3500 uczestników. W zeszłym roku w naszym wydarzeniu najmłodszą uczestniczką była dwulatka, a najstarszym uczestnikiem był 85-latek. Wydarzenie ma charakter aktywnego łączenia całych rodzin – jak pokazuje przykład wiek nie ma znaczenia w sporcie. Ponad 41 lat historii wydarzenia to łączenie pokoleń w duchu sportu – uczestnicy, którzy biegli w pierwszych edycjach w latach 80. przychodzą teraz ze swoimi dziećmi i wnukami.

 

Wrześniowe biegi na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych w regionie i co roku przyciągają całe rodziny, aby wspólnie aktywnie spędzały czas.

 

Wydarzenie to również promowanie aktywności sportowej oraz integracja całych rodzin. Podczas wrześniowej edycji poza biegiem głównym na dystansie 10 kilometrów oraz 12 biegach dziecięcych całe rodziny będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w pikniku sportowo-rekreacyjnym oraz dodatkowych konkursach.

 

Piknik ma pobudzić dzieci do aktywności, zachęcić do integracji, pozwolić intensywnie i aktywnie spędzić czas wolny w gronie swoich rówieśników.

 

 

Na terenie stadionu GKS Olimpii Grudziądz mieszczącego się przy ul. Piłsudzkiego 14 w Grudziądzu zostaną przeprowadzone konkursy sprawnościowe dla całych rodzin. Dla wszystkich zapewnione zostaną animacje sportowe.

Podczas wydarzenia odbędą się pokazy pierwszej pomocy, spotkanie z dietetyczką oraz seria konkurencji sportowych dla całych rodzin.

 

Wydarzenie będzie wyposażone w strefę gastronomiczną dla całych rodzin. Dla najmłodszych będą lody, popcorn oraz wata cukrowa. Zostanie też zorganizowana strefa dmuchańców, które będą dostępne dla wszystkich uczestników pikniku.

 

Piknik sportowo-rekreacyjny jest doskonałą okazją do utrwalania nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, dbałości o swoją kondycję fizyczną i poprawę ogólnego dobrostanu organizmu - zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.