Wyślij zgłoszenie

Zgoda opiekuna prawnego

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin turnieju

Dokumenty 

do pobrania

Dowiedz się więcej

Piłkarskie Turnieje Wolności

Piłkarskie turnieje o Puchar Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności to kolejna edycja imprezy, która w ubiegłym roku zdobyła miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. Projekt spełnił wszystkie założenia organizatora zarówno w obszarze poziomu realizacji, ilości uczestników, współpracy z partnerami jej efektów oraz kampanii promocyjnej. Tegoroczna edycja turniejów pod tą samą nazwą odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim, Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie i Międzyrzecu Podlaskim.

 

Terminy turniejów

10 września - Tomaszów Lubelski

11 września - Izbica

17 września - Parczew

18 września - Łomazy

25 września - Turobin

1 października - Międzyrzec Podlaski

9 października - Zamość (FINAŁ)

 

Turnieje adresowane do dziewczynek w kategorii U-12 oraz chłopców w kategorii U-11, odbędą się w ścisłej współpracy oraz według wytycznych rozgrywkowych Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. Zaangażowane w projekt są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane poszczególne turnieje. W każdym z turniejów weźmie udział maksymalnie 16 drużyn.

 

Zgłoszenia do turniejów prowadzone będą poprzez adres e-mail zgloszenia@wczorajdzisiajjutro.pl

 

Wszystkie potrzebne dokumenty do zgłoszenia znajdują się w zakładce dokumenty do pobrania. Organizator przewiduje maksymalnie 160 uczestników w każdym z turniejów.

 

O udziale w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Rekrutacja drużyn będzie zależna od daty turnieju. Zakończenie przyjmowania zgłoszeń nastąpi na dzień przed turniejem. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość dokonania zgłoszenia po terminie za zgodą Organizatora.

 

Podczas każdego turnieju będzie panel historyczny w czasie którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w formie animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych, które będą wypełniać młodym sportowcom i ich rodzinom czas pomiędzy meczami.

 

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Całości będzie towarzyszyła edukacyjna kampania promująca sport oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w najmniejszych miasteczkach oraz wsiach. Będzie prowadzony także otwarty nabór uczestników.

 

 

Turnieje zakładają rywalizację systemem grupowo-pucharowym. Każdy mecz będzie trwał 15 minut bez przerwy. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów LZPN. W fazie grupowej, zakładając udział maksymalnej liczby drużyn przewidzianych przez Organizatora, drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 4 drużyny. Na tym etapie każdy w grupie zagra z każdym. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup. Półfinałowe pary utworzą zwycięzcy grup wg klucza: A i D oraz B i C. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, przegrani zagrają finał pocieszenia. Drużyny, które znajdą się na podium otrzymają medale, puchary i nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy o wartościach: I miejsce – 1000 PLN, II miejsce – 700 PLN, III miejsce 500 PLN oraz prawo gry Finałowym Turnieju Wolności. W każdym turnieju wybrany zostanie także najlepszy bramkarz (najmniej wpuszczonych goli), najlepszy strzelec (najwięcej strzelonych goli) oraz drużyna fair play.

 

Organizator przewidział dla każdego uczestnika (zawodnika i trenera) pakiet startowy, który będzie zawierał wodę, zdrowe przekąski, owoce oraz sportowy upominek. Wszystkie kwestie organizacyjne będą regulowane zapisami Regulaminu Piłkarskich Turniejów Wolności, który będzie zamieszczony na stronie internetowej organizatora oraz w biurze organizatora na każdym turnieju.

 

Turnieje wzbogacone będą o piłkarskie animacje, warsztaty oraz konkursy. Każdy z nich prowadzony będzie przez spikera, który na żywo relacjonować będzie także rywalizację na wszystkich boiskach. To on także przekazywał będzie na bieżąco wyniki i zapraszał kolejne drużyny na poszczególne boiska oraz opowiadał o historii danego rejonu i przekazywał ciekawostki na temat lokalnych patriotów związanych także ze sportem. Organizator zadba o dodatkowe atrakcje w postaci wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez instruktorów fitness czy nauki sztuczek piłkarskich. Każdy turniej rozpocznie się uroczystym przywitaniem drużyn z udziałem władz lokalnych, odśpiewaniem hymnu, przedstawieniem drużyn oraz pamiątkowymi zdjęciami, które znajdą się na stronie imprezy. Piękna oprawę otrzymają także uroczyste ceremonie wręczenia nagród, które wzbogacone będą o efekty specjalne w postaci muzyki i armatek confetti.

 

Przebieg każdego turnieju będzie nadzorował delegat LZPN wraz z 4 sędziami głównymi poszczególnych meczów. Wszyscy sędziowie główni będą posiadać licencje oraz stroje sędziowskie PZPN. Delegata LZPN oraz sędziów głównych wspierać będą profesjonalnie przeszkoleni wolontariusze.

 

Sprawy porządkowe:

Każda drużyna biorąca udział w turniejach otrzyma od organizatora pakiety startowe dla wszystkich zawodników. W skład pakietu wejdą owoc, batonik zbożowy oraz woda a także sportowe upominki. Rywalizacja w każdym turnieju oraz towarzyszące mu atrakcje zostaną przeprowadzone w przemyślany i profesjonalny sposób. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego przebiegu imprezy znajdują się w regulaminie turnieju. Wszystkie sprawy nie objęte regulaminem rozstrzygane będą wg przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do dyspozycji uczestników oraz trenerów pozostanie zespół organizacyjny, sztab sędziowski, wolontariusze oraz biuro zawodów

 

Ramowy harmonogram turniejów eliminacyjnych:

Godzina 8.00 otwarcie biura zawodów

Godzina 9.00 weryfikacja uczestników turnieju przez delegata LZPN
Godzina 9:30 ceremonia otwarcia turnieju
Godzina 9.00 – 12.00 Mecze w grupach
Godzina 12.00 – 13.00 przerwa obiadowa oraz atrakcje, w tym pokazy freestylu
Godzina 13.00 – 14.00 Ćwierćfinały
Godzina 14.15 – 14.45 Półfinały
Godzina 15.30 Finał
Godzina 16.00 uroczysta dekoracja