Pingpongowa sobota ze wspaniałymi nagrodami

29 maja 2021

W najbliższą sobotę 12 czerwca, Gminna Hala Sportowa przy ulicy Lekarskiej 1206 w Gdowie zamieni się w prawdziwą arenę pingpongową. O godzinie 10.00 rozpocznie się II Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży.

 

Po wielkim sukcesie zeszłorocznej edycji, w pingpongowe szranki staną dziewczynki i chłopcy w 5 kategoriach wiekowych: skrzat (2021 i młodsi), żak (2010-2021), młodzik (2008-2009), kadet (2006-2007) i junior (2003-2005). Udział w turnieju jest bezpłatny i nie wymaga posiadania licencji Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

 

Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pakiet startowy, w którego skład wchodzi pamiątkowy medal, kanapka, owoce oraz woda. Wszystko po to aby nikomu nie zabrakło energii w sportowej rywalizacji. Pakiety będą wydawane przy zgłoszeniu się w biurze zawodów przez rozpoczęciem rywalizacji.

 

Turniejowi towarzyszyć będzie  „Sportowy Piknik z Historia Polski” w którego programie znajdą się między innymi wystawa plakatów historycznych, strefa „Potrenuj z Mistrzem”, strefa konsultacji z zakresu treningu motorycznego, porady dietetyka, strefa cateringowa, stoisko sprzętowe i masa niespodzianek dla całych rodzin. W najbliższa sobotę w Gdowie  szykuje się prawdziwe pinpongowe święto dla całych rodzin.

 

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia udziału w turnieju należy wysłać do czwartku 10 czerwca w formie elektronicznej poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/oR6G1MksUtijga5Z9 lub telefonicznie po numerem: 600 882 394.

 

Komunikat organizacyjny można znaleźć pod adresem: https://bit.ly/3wZmzZA

 

Impreza jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Organizatorami jest Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro oraz UKS Gryf Gdów.

 

Warunkiem udziału w Turnieju jest oddanie w Biurze Zawodów (czynne w dniu imprezy od godz. 8.15) przed startem wypełnionych dokumentów dostępnych do pobrania pod adresem: https://bit.ly/3gcCpJt

 

System rozgrywek będzie dostosowany do liczby zgłoszonych uczestników w poszczególnych kategoriach. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca I-III w każdej z kategorii, otrzymają puchary i drobne nagrody rzeczowe.

 

Do celów turnieju należy popularyzacja tenisa stołowego, promocja i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, tworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym oraz wyłonienie zwycięzców rywalizacji sportowej w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

UWAGA! II Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży odbędzie się z zachowaniem odpowiednich wytycznych i zasad bezpieczeństwa. W przypadku zmiany obostrzeń dotyczących sytuacji epidemiologicznej, informacje o imprezie będą  aktualizowane na stronie klubu i stowarzyszenia.

 

W zawodach nie będą mogły wziąć udział osoby:

  1. u których występują objawy wskazujące na zakażenie COVID-19,
  2. które są w trakcie obowiązkowej izolacji lub kwarantanny związanej z zakażeniem wirusem COVID-19,
  3. zamieszkują z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie związanej z zakażeniem wirusem COVID-19,
  4. w ciągu tygodnia przed wydarzeniem miały kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji w związku z zakażeniem wirusem COVID-19.