Podsumowanie Piłkarskich Turniejów Wolności w Biłgoraju i Warszawie

07 października 2021

W dniach 01 i 03.10.2021 r. odbyły się ostatnie turnieje eliminacyjne z cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności organizowanych przez Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. W piątek poznaliśmy najlepsze drużyny podczas turnieju w Biłgoraju, zaś w niedzielę rywalizacja przeniosła się do Warszawy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ostatnią relacją przed wielkim finałem, który odbędzie się w Chełmie.

 

Na piątkowy turniej w Biłgoraju stawiło się jedenaście drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup czterozespołowych i jednej grupy trzyzespołowej. Awans do fazy pucharowej uzyskały po trzy drużyny z grup A i B oraz dwie drużyny z grupy C. W grupie A bezkonkurencyjna okazała się jedna z drużyn Górnika Łęczna, która zgarnęła komplet punktów nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Za plecami liderów uplasowały się natomiast drużyny Legiona Grabów Szlachecki, Błękitnych Obsza i SP Korytków.

 

W grupie B pierwsze miejsce i awans do dalszego etapu wywalczył BKS Biłgoraj. Do ćwierćfinału zakwalifikowały się również Włókniarz Frampol i Unia Lublin, a z turniejem pożegnał się niestety zespół z SP nr 1 w Biłgoraju. W grupie C drugi zespół Górnika Łęczna zaprezentował się równie dobrze i nie dał szans rywalom w walce o awans do dalszego etapu. Jako druga drużyna z tej grupy do ćwierćfinału przeszła Prywatna SP Biłgoraj.

 

W dalszej części turnieju grające na bardzo wysokim poziomie zespoły z Łęcznej musiały zmierzyć się w bezpośrednim starciu o możliwość gry w meczu finałowym. Poza tym o podium rywalizowali też Legion Grabów Szlachecki i Włókniarz Frampol. W wielkim finale pierwszy zespół Górnika potwierdził wysoką formę i przypieczętował zwycięstwo w turnieju. Drugie miejsce ostatecznie wywalczył Włókniarz, zaś miejsce trzecie zajął Górnik II.

 

Piłkarskie Turnieje Wolności to nie tylko sport, ale też zabawa, edukacja i dobre jedzenie. Na każdym turnieju spiker prowadzi panel historyczny dotyczący miasta, w którym rozgrywane są mecze, a o dobrą zabawę zadbał jak zawsze niezawodny @lukipoland, który czarował uczestników swoimi umiejętnościami. Pokazy freestylowe, wspólne zdjęcia i filmiki z zawodnikami stały się nieodłącznym elementem każdych zawodów cyklu.
 

 

Najwyższy czas rzucić też okiem na to, co wydarzyło się w niedzielnym turnieju w Warszawie. Na miejsce przyjechało aż 16 drużyn, co oznaczało, że rywalizacja odbędzie się w czterech grupach, z czego po dwa najlepsze zespoły przechodzą do dalszej fazy. Awans z grupy A uzyskały Barca Academy 1 i Białe Orły 1, natomiast w grupie B najlepsze okazały się Victoria Sulejówek i Barca Academy 2. W grupie C pokaz siły zademonstrowały Białe Orły 2 wygrywając grupę bez straty gola, a druga była Barca Academy 3.

 

Z kolei bardzo ciekawie zakończyły się zmagania w grupie D, w której za plecami Legionovii trwała wyrównana walka o drugą lokatę. Ostatecznie musiało dojść do dodatkowej serii rzutów karnych, które miały wyłonić ostatniego ćwierćfinalistę. W dramatycznych okolicznościach awans uzyskał Semp Ursynów pokonując zespół Barca Academy 4 cztery różnicą zaledwie jednej bramki.

 

 

W półfinale doszło do powtórki z meczów grupowych i po raz drugi drużyna Barca Academy 1 pokonała zespół Białych Orłów 1, natomiast w meczu Legionovii z Sempem Ursynów lepsi okazali się ci drudzy rewanżując się za porażkę w pierwszym starciu. W meczu finałowym ekipa Barcy odniosła jednak zdecydowane zwycięstwo i wydaje się jednym z głównych kandydatów do walki o pierwsze miejsce w turnieju mistrzów.

 

Tak właśnie wyglądał kolejny weekend z Piłkarskimi Turniejami Wolności. Przed nami już tylko ostatni akcent w postaci turnieju finałowego, który odbędzie się 9 października w Chełmie. Emocje wchodzą na najwyższy poziom. Nie możemy się już doczekać i jesteśmy bardzo ciekawi, który zespół okaże się najlepszy. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom ostatecznej rozgrywki!!!

 

Wyniki turnieju w Biłgoraju:  POBIERZ

Wyniki turnieju w Warszawie: POBIERZ


Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała
 

Relacja na stronie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej: LZPN relacja