Podsumowanie Piłkarskich Turniejów Wolności w
Tarnogrodzie i Krasnymstawie

28 września 2021

W dniach 25 i 26.09.2021 r. odbyły się dwie kolejne imprezy z cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności organizowanych przez Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. Sobotni turniej został rozegrany w Tarnogrodzie, zaś w niedzielę rywalizacja przeniosła się do Krasnegostawu. Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszej relacji.

 

Piłkarskie Turnieje Wolności rozkręciły się na dobre. W jednym z turniejów został wyczerpany limit miejsc, a pakiety startowe dla zawodników rozeszły się w mgnieniu oka. Tym razem pogoda była już o wiele łaskawsza, co bez wątpienia ucieszyło wszystkich uczestników.

 

Faza grupowa turnieju w Tarnogrodzie została rozegrana w systemie z 3 grupami. Grupę A bez straty gola wygrali Błękitni Obsza. Za plecami liderów znalazły się kolejno Szumy Susiec i SP Babice, zaś z turniejem pożegnał się Tanew Majdan Stary. W grupie B również bez straty gola triumfował Włókniarz Frampol, natomiast zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyły Grom Różaniec i Omega Stary Zamość. W grupie C spotkały się Tarpan Korchów, Olimpiakos Tarnogród i Start Gmina Frampol, który zgarnął komplet punktów.

 

W ćwierćfinałach i półfinałach emocje sięgnęły zenitu, gdyż dwa pojedynki rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Ręce uniesione w geście triumfu mieszały się ze łzami z powodu niewykorzystanych "jedenastek". Finał i mecz o III miejsce również dostarczyły wielu wrażeń, a z sukcesu ostatecznie cieszyła się ekipa Startu Gmina Frampol. Na turniej finałowy do Chełma przepustki zgarnęli również zawodnicy Szumów Susiec i Olimpiakosu Tarnogród.

 

 

Podczas obu turniejów tradycyjnie już wygłaszane były specjalnie przygotowane panele historyczne. Przypomnijmy, że każdy panel dotyczy historii lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. O dodatkowe atrakcje pomiędzy meczami dla naszych uczestników zadbał gość specjalny, czyli @lukipoland, który zaprezentował swoje najlepsze tricki freestylowe.

 

Tym czasem przechodzimy do turnieju w Krasnymstawie, gdzie przyjechało aż 16 drużyn. W pierwszym etapie wszystkie zespoły zostały przyporządkowane do 4 grup, w których najlepsze okazały się AP Bronowice (grupa A), Football Academy Zamość (grupa B), Kłos Chełm (grupa C) oraz Niedźwiadek Chełm 2011 (grupa D).

 

W pierwszym ćwierćfinale zespół AP Bronowice nie dał najmniejszych szans SP Siennica Nadolna. Zdecydowanie swoje mecze wygrały też Kłos Chełm i FA Zamość a w starciu Niedźwiadka z Vrotcovią rzuty karne zdecydowały o awansie zespołu z Lublina. W decydującej fazie FA Zamość wywalczył III miejsce po wygranej nad ekipą Vrotcovii, a w wielkim finale AP Bronowice w imponującym stylu ograły Kłosa Chełm.

 

 

Na uwagę zasługuje fakt, że w całym turnieju zwycięska drużyna straciła zaledwie trzy bramki, co jest świetnym wynikiem. Równie okazały jest dorobek króla strzelców niedzielnego turnieju Mikołaja Rola - strzelca 24 goli.

 

Kolejny weekend minął, a Piłkarskie Turnieje Wolności wędrują dalej. Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych do Biłgoraja (01.10) oraz do Warszawy (03.10). Bądźcie tam razem z nami !!!

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert GotowałaLink do relacji na stronie LZPN: LZPN