Podsumowanie Piłkarskich Turniejów Wolności w Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie

22 września 2021

W dniach 18 i 19.09.2021 r. odbyły się pierwsze zawody z cyklu Piłkarskich Turniejów Wolności organizowanych przez Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro oraz Lubelski Związek Piłki Nożnej. W sobotę rywalizowano na boisku w Łaszczówce (gmina Tomaszów Lubelski), a w niedzielę w Hrubieszowie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz galerią zdjęć z tych wydarzeń.
 

Sobotnie zmagania na boisku w Łaszczówce rozpoczęły się w dwóch grupach z wyraźnymi faworytami. W grupie A komplet zwycięstw odniosła Tomasovia Tomaszów Lubelski, która na finiszu wyprzedziła drużynę SP Szarowola po wygranej w bezpośrednim starciu. W grupie B prym wiodły zespoły SP nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego i Granicy Lubycza Królewska, które podzieliły się punktami w meczu o pierwsze miejsce w tej grupie. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu na pierwszym miejscu fazę grupową zakończyli piłkarze SP nr 2, co oznaczało, że w półfinale nie dojdzie do bratobójczego pojedynku dwóch ekip z Tomaszowa Lubelskiego.
 

W turnieju niedzielnym faza grupowa została zdominowana przez obydwa zespoły Unii Hrubieszów, a także SP nr 2 i SP nr 3 w Hrubieszowie. Już na pierwszym etapie swój udział w turnieju zakończyły wszystkie trzy drużyny Huragana Hrubieszów, a także SP Wiszniów, Olimpia Miączyn i dwa zespoły zgłoszone przez SP Mircze. W tym wypadku już na etapie półfinałów miało dojść do meczu wewnętrznego pomiędzy Unią I a Unią II.

 

Warto zaznaczyć, iż naszych dzielnych uczestników nie powstrzymały trudne warunki pogodowe, mecze odbywały się bez większych przerw, a zawodnicy byli wręcz głodni rywalizacji. Mimo opadów deszczu każdy znalazł też czas na posiłek w postaci grillowanych kiełbasek, rozgrzewającej herbaty i deseru.
 

Między meczami zebrani goście mieli okazję wysłuchać panelu historycznego wygłaszanego przez spikera zawodów w kilku częściach. Jednak największym przeżyciem dla naszych młodych uczestników było spotkanie z @lukipoland

 

 

Każdy miał okazję podczas turnieju zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem i uczestniczyć w nagrywaniu krótkich filmików, a dodatkowo mogliśmy podziwiać pokazy freestylowe w wykonaniu Łukasza. Całość wyglądała naprawdę widowiskowo. Najlepszym podsumowaniem wspomnianych atrakcji jest jeden z materiałów wideo

 

 

W decydujących meczach nie brakowało emocji. Losy spotkań często były rozstrzygane nawet w ostatnich sekundach. Ostatecznie z triumfu cieszyły się drużyny SP Szarowola i Unia I Hrubieszów. Natomiast w jednym z meczów o 3. miejsce byliśmy nawet świadkami dramatycznego konkursu rzutów karnych, w których zespół SP nr 2 Tomaszów był minimalnie lepszy od Granicy Lubycza Królewska. Po zakończeniu zmagań nadszedł czas na uroczystą dekorację dla zwycięzców, były medale, puchary i kolorowe konfetti.

 

Pierwszy weekend z Piłkarskimi Turniejami Wolności już za nami, jednak organizatorzy nie zwalniają tempa i już w najbliższy weekend zorganizują dwa kolejne turnieje cyklu. Widzimy się już 25.09 w Tarnogrodzie i 26.09 w Krasnymstawie. Zapraszamy do udziału !!!

 

Wyniki turnieju w Łaszczówce (gmina Tomaszów Lubelski) - POBIERZ

Wyniku turnieju w Hrubieszowie - POBIERZ

 

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała
Link do relacji na stronie LZPN: LZPN