VI Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego rozstrzygnięty!

04 listopada 2021

VI Ogólnopolski Memoriał Zygmunta Lubienieckiego przeszedł do historii. W dniach 30-31 października rywalizowano łącznie w 13 kategoriach, w tym aż w 10 młodzieżowych! W ciągu dwóch dni rywalizowało niemal 250 uczestników.

 

Pierwszego dnia rywalizowano w kategoriach młodzieżowych. Wręczono łącznie 30 pucharów i nagród oraz kolejne 30 wyróżnień za miejsca 4 - 6. Młodzi adepci tenisa stołowego przed rozpoczęciem turnieju odebrali pakiety startowe, na które składała się świeża i smaczna kanapka, baton zbożowy, soczyste jabłko oraz woda mineralna. Ponadto każdy otrzymał pamiątkowy medal. Najlepszymi tego dnia okazali się:

 

Kategoria Skrzatów

 1. Rynkiewicz Mieszko
 2. Brzeziecki Jan
 3. Wieczorek Tymoteusz

Kategoria Skrzatek

 1. Ciesielska Helena
 2. Berska Maria
 3. -

Kategoria Żaczek

 1. Nawrocka Aleksandra
 2. Wieczorek Zuznanna
 3. Spławska Lena

Kategoria Żaków

 1. Kwieciński Hubert
 2. Matkowski Piotr
 3. Szczepańaski Fabian

Kategoria Młodziczek

 1. Kucharska Amelia
 2. Strzelczak Agata
 3. Muzykiewicz Maja

Kategoria Młodzików

 1. Wieczorek Piotr
 2. Robak Marcel
 3. Pioch Filip

Kategoria Kadetek

 1. Nowak Katarzyna
 2. Borowska Julia
 3. Trybuła Weronika

Kategoria Kadetów

 1. Zrol Kacper
 2. Matkowski Krzysztof
 3. Mielcarek Franciszek

Kategoria Juniorów

 1. Setecki Jan
 2. Baranowski Robert
 3. Talar Wiktor

Kategoria Juniorek

 1. Wachowiak Klaudia
 2. Lubieniecka Gabriela
 3. Wojdal Olga

 

Drugiego dnia uczestnicy mierzyli się w trzech kategoriach: Open Kobiet, Open Mężczyzn i Weterani. Mimo, że turniej miał charakter towarzyski, to rywalizacja stała na wysokim poziomie. Najwięcej emocji było w pojedynkach weteranów, gdzie wiek nie miał znaczenia. Dojrzali zawodnicy potrafili nawiązać równą walkę ze znacznie młodszymi rywalami. Najważniejszą rzeczą było to, że nikt nie zapomniał o przyjemności i radości z gry. Rywale wzajemnie oklaskiwali swoje akcje, dopingowali konkurentów i byli dopingowani. Tego dnia najlepszymi okazali się:

 

Kategoria Open Kobiet

 1. Borowska Julia
 2. Mielcarek Paulina
 3. Kędzia Aleksandra

Kategoria Weteran

 1. Borowiak Daniel
 2. Olejnik Tomasz
 3. Drozdowski Marcin

Kategoria Open Mężczyzn

 1. Klimek Piotr
 2. Kotwica Dawid
 3. Ciesielski Roch

 

Warto nadmienić, że podczas VI Ogólnopolskiego Memoriału Zygmunta Lubienieckiego przy organizacji turnieju pomagali wolontariusze, którzy wspierali organizatorów w biurze zawodów, ale przede wszystkim sędziowali mecze jako sędziowie stolikowi. Warto nadmienić, że turniej mimo, że trwał dwa dni, to udało się uniknąć urazów, choćby tych najmniejszych. 

 

Udział w turniejach był bezpłatny, a zadanie współfinansowane z środków środków Ministerstwa Kultury, Dziedzicwa Narodowego i Sportu. Współorganizatorami wydarzenia był klub LKS Orzeł Wysocko Wielkie, Okręgowy Związek Tenisa Stołowego „Południowa Wielkopolska”, Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie i Terenowy Klub Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.