Vrotcovia Lublin najlepsza wśród 20 drużyn w Finałowym Turnieju Wolności

11 października 2022

Za nami Finałowy Turniej Wolności, który zwieńczył cykl Piłkarskich Turniejów Wolności! W trakcie imprezy w Zamościu najlepsi byli młodzi piłkarze Vrotcovii Lublin, a gośćmi specjalnymi imprezy byli m.in. Sławomir Peszko i Radosław Majewski, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej.

 

- Nie ma większej radości, niż móc wesprzeć profesjonalnie zorganizowaną imprezę sportową dla młodych ludzi. Ich pasja, zaangażowanie, ambicja, ale także umiejętności zrobiły na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Serdecznie gratuluję najlepszym zespołom, ale także wszystkim pozostałym, bo każda z nich musiała zrobić bardzo dużo, by dostać się do Finałowego Turnieju Wolności w Zamościu - mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, patron honorowy turniejów.

 

W finale Vrotcovia wygrała 1:0 z Podlasiem Biała Podlaska II, natomiast w meczu o trzecie miejsce BKS Bilgoraj pokonał Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:1. W imprezie udział wzięło aż dwadzieścia zespołów. Przyznano także nagrody indywidualne – najlepszym bramkarzem wybrano Miłosza Fijałkowskiego (Podlasie Biała Podlaska), a tytuł króla strzelców uzyskał Aleks Król (Gaudium Zamość). Z kolei Puchar Fair Play trafił do graczy Tomasovii Tomaszów Lubelski.

 

 

 

- To nie koniec atrakcji, bo, oprócz wizyty Radka Majewskiego i Sławka Peszki zapewniliśmy   animacje zorganizowane przez znanego piłkarskiego youtubera Qeska. Piłkarskie  triki  zaprezentował najpopularniejszy polski piłkarski tiktoker Luki Poland, czyli Łukasz Chwiediuk. Były też koncerty muzyczne, a na scenie zaprezentowała się m.in. 18-letnia piosenkarka z Ukrainy Dolya, która uciekła przed wojną do Polski z rejonu Mikołajowa - powiedział Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które było organizatorem wydarzenia.

 

- Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzach opuszczali stadion w Zamościu i o to przede wszystkim chodziło. Trzeba zwrócić uwagę, że gros drużyn, które wystąpiły w Finałowym Turnieju Wolności składało się z zawodników z małych miejscowości, w których na co dzień nie ma możliwości uczestnictwa w takich imprezach. To ważne dla młodych piłkarek i piłkarzy, by mieć okazję zagrać w tak dobrze zorganizowanym turnieju - dodał minister Romanowski.

 

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem wydarzenia był Lubelski Związek Piłki Nożnej. Warto dodać, że w ubiegłym roku Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności zdobyły tytuł najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z małych miasteczek i wsi w województwie lubelskim.