Zagrajmy w hokeja na trawie!

01 sierpnia 2022

Już 13 sierpnia rusza ogólnopolski cykl turniejów hokeja na trawie dla dzieci i młodzieży. Cykl wydarzeń „Promujemy dyscypliny olimpijskie: Hokej na trawie” otworzą zawody w Tarnowskich Górach.

 

Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro wraz z partnerami - klubami hokeja na trawie i samorządami lokalnymi - po raz drugi organizuje cykl  turniejów dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodszych. Tym razem zorganizowanych zostanie pięć turniejów w czterech województwach - śląskim, łódzkim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

 

- Tak naprawdę mamy „trzy w jednym” - klasyczny turniej hokeja z udziałem ośmiu drużyn; festyn hokejowy z możliwością zapoznania się z zasadami gry i spróbowania swoich sił na boisku przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny oraz akcję naborową do naszej ukochanej dyscypliny - wylicza Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i Reprezentacji Polski. 

 

Pierwszy z pięciu turniejów organizowanych pod auspicjami Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się w sobotę  13  sierpnia na stadionie UKHT Ósemka Tarnowskie Góry przy ul. Janasa 11.

 

W imprezie rywalizować będą:

- UKHT Ósemka Tarnowskie Góry
- LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie
- HKS Siemianowiczanka
- LKS Goleszów
- KS Cieszyn
- Kolejarz Gliwice

 

 

Zespoły zagrają eliminacje systemem każdy z każdym, najlepsze cztery  drużyny spotkają się w półfinałach, kolejne dwie słabsze z obu grup zagrają o miejsca 5-6. Ciekawostką jest fakt, że w turnieju występować będą drużyny mieszane (dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 oraz młodsi) w skład każdej z ekip wchodzi 8 zawodników (6 grających z bramkarzem) i 2 rezerwowych.  

 

Dla widzów, sympatyków oraz wszystkich chętnych przygotowane zostanie „miasteczko hokejowe” z animacjami. Strzały na bramkę, slalom z piłką, ćwiczenia zręcznościowe - to tylko kilka przykładów zajęć dla młodych adeptów hokeja na trawie, którzy zechcą spróbować swych sił.

 

Każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy medal, a wszystkie drużyny startujące w imprezie otrzymają czek na zakup sprzętu hokejowego, którego kwota będzie zależna od zajętego miejsca. Organizator zapewnia też dla młodych hokeistek i hokeistów posiłek regeneracyjny i napoje.

 

Tydzień później 20 sierpnia  w Łubiance (powiat toruński, woj. kujawsko-pomorskie) odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych turniejów, start o 11.00. Na boisku usytuowanym przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka zobaczymy również sześć drużyn, w roli gospodarza imprezy wystąpi  UKS Bałagany Łubianka - klub zasłużony w promocji hokeja młodzieżowego, założony przez legendarnego trenera Adama Filemonowicza.

 

Po raz trzeci zagramy w hokeja na trawie 27 sierpnia w Skierniewicach (woj. łódzkie), gdzie gospodarzem turnieju będzie KS Polonia Skierniewice.

 

Kolejne dwie edycje turnieju „Promujemy dyscypliny olimpijskie: Hokej na trawie” zaplanowano na nowy rok szkolny 2021/22. Najpierw 3 września spotkamy się w Gnieźnie, gdzie gospodarzem zawodów będzie KS Stella Gniezno, a tydzień później 9 września powrócimy do Kujawsko-Pomorskiego, na piąty turniej do Rypina. Na Ziemi Dobrzyńskiej gościć nas będzie RKS Lech Rypin – klub obchodzący w tym roku swoje stulecie, z młodą sekcją hokeja na trawie dziewcząt.

 

Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro a imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Miejsca wydarzeń:

1) 13 sierpnia (sobota 11.00) Tarnowskie Góry (woj. śląskie) ul. Janasa 11, 42-612 Tarnowskie Góry

2) 20 sierpnia (sobota 11.00) Łubianka (woj. kujawsko-pomorskie) - Boisko Szkoły Podstawowej w Łubiance ul. Chełmińska 1, 87-152 Łubianka

3) 27 sierpnia (sobota 11.00) Skierniewice (woj. łódzkie) - boisko OSiR Skierniewice ul. Trakcyjna 1, 96-100 Skierniewice

4) 3 września (sobota 11.00) Gniezno (woj. wielkopolskie) - Stadion im. Alfonsa Finika, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Sportowa 3-5, 62-200

5) 9 września (piątek 11.00) Rypin (woj. kujawsko-pomorskie) - boisko do gry w hokeja na trawie ul. Sportowa 24

 

Regulamin: https://wczorajdzisiajjutro.pl/hokej-na-trawie-2022