Zawody lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży już 15 września w Ełku!

06 września 2023

Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj, Jutro planuje zorganizować 15 września 2023 trzecią już edycję zawodów lekkoatletycznych z okazji 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą” Zawody w tym roku odbędą się W Ełku na stadionie miejskim ul. Piłsudskiego 27, w godzinach 9 00 – 13 00.

 

Zawody „Cud nad Wisłą” to przedsięwzięcie sportowe dla dzieci uprawiających lekkoatletykę od kilku lat, jak również stawiających pierwsze kroki lekkoatletyczne . Głównym celem zawodów jest zaktywizowanie i pobudzenie do rywalizacji dzieci i młodzież , jak również zachęcenie do regularnych treningów.

Zawody lekkoatletyczne ,,Cudu nad Wisłą” mogą być przepustką do wielkiej kariery sportowej. Wielu znanych sportowców rozpoczynało swoją karierę udziałem w tego typu niezwykłych imprezach. Liczymy, że w zawodach wezmą udział dzieci i młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego oraz innych części polski.

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Udział w zawodach jest nie odpłatny.

 

Zawody zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

I grupa wiekowa - rocznik 2008 - 2009

II grupa wiekowa - rocznik 2010 - 2011

III grupa wiekowa - rocznik 2012 - 2014

IV grupa wiekowa – rocznik 2015 - 2016

 

Każdy zawodnik może startować podczas zawodów maksymalnie w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej).

 

NAGRODY:

W każdej kategorii zdobywcy trzech pierwszych miejsc dostaną Puchary i nagrody.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowy medal. Dla dzieci udział w zawodach lekkoatletycznych z „prawdziwym sędzią” jest niejednokrotnie pierwszym zetknięciem z prawdziwym sportem a otrzymany medal czy nagroda jest rzeczą, którą pamiętają przez wiele lat. Organizator zapewnia opiekę medyczną, napoje oraz przekąski dla uczestników oraz sprzęt potrzebny do przeprowadzenia zawodów. Wszelkie informacje dotyczące przebiegu imprezy znajdują się w regulaminie.

 

Ze względu na komplet zgłoszeń organizator zakończył nabór.