Wyślij zgłoszenie

Piłkarskie Turnieje Wolności 
wracają na Lubelszczyznę!

24 sierpnia 2022

 

 

Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności w 2021 roku zdobyły miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. Kolejna edycja wydarzenia będzie ponownie gościć na Lubelszczyźnie.

 

Już 10 września pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim. 1 października w Międzyrzecu Podlaskim zostanie rozegrany ostatni turniej eliminacyjny.

 

 

 

 

 

 

Gospodarzem wielkiego finału, który zaplanowany jest na 8 października, będzie w tym roku Zamość.

 

 

Turnieje adresowane do dziewczynek w kategorii U-12 oraz chłopców w kategorii U-11, odbędą się w ścisłej współpracy oraz według wytycznych rozgrywkowych Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W każdym z turniejów eliminacyjnych weźmie udział do 16 drużyn a każdym turnieju weźmie udział maksymalnie 160 uczestników. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Kalendarz turniejów

 

Piłkarskie Turnieje Wolności:

10 września - Tomaszów Lubelski

11 września - Izbica

17 września - Parczew

18 września - Łomazy

25 września - Turobin

1 października - Międzyrzec Podlaski

 

Finałowy Turniej Wolności:

9 października - Zamość

 

W ramach towarzyszących każdemu z turniejów Sportowym Piknikom z Historią Polski, przeprowadzone zostaną panele historyczne podczas którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w formie animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych, które będą wypełniać młodym sportowcom i ich rodzinom czas pomiędzy meczami.

 

 

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Całości będzie towarzyszyła edukacyjna kampania promująca sport oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w najmniejszych miasteczkach oraz wsiach. Będzie prowadzony także otwarty nabór uczestników.

 

- Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że zeszłoroczny cykl turniejów cieszył się tak dużym zainteresowaniem i został wysoko oceniony przez uczestników - zarówno tych, którzy brali czynni udział na boiskach, jak i tych którzy byli widzami i korzystali z licznych dodatkowych atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin. Nasz zespół organizacyjny jest zdeterminowany, by tegoroczna edycja była jeszcze lepsza - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia, Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.

 

 

- Takie przedsięwzięcia, jak Piłkarskie Turnieje Wolności pozwalają dziewczynkom oraz chłopcom z małych miejscowości i wsi zakosztować rywalizacji na pięknie przygotowanych obiektach, z oprawą nawiązującą do wielkich wydarzeń piłkarskich. W tym roku impreza po raz pierwszy zawita w Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie, Międzyrzecu Podlaskim i Zamościu – komentuje Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości, Patron Honorowy turniejów.

 

 

- Jako LZPN bardzo chętnie włączamy się takie inicjatywy, jak Piłkarskie Turnieje Wolności. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do kontynuowania współpracy. LZPN angażuje się też w czynną promocję turniejów - mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. W projekt zaangażowane są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane poszczególne turnieje.

 

Udział w Piłkarskich Turniejach Wolności, Finałowym Turnieju Wolności oraz Sportowych Piknikach z Historią Polski jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia do turniejów:

zgloszenia@wczorajdzisiajjutro.pl

 

Informacje organizacyjne:

https://wczorajdzisiajjutro.pl/pilkarskie-turnieje-wolnosci-2022