Piłkarskie Warszaty z Gwiazdami już
28 sierpnia w Jędrzejowie i Połańcu

17 sierpnia 2022

Po sukcesie "Piłkarskich Warsztatów z Gwiazdami", które 7 sierpnia odbyły się Starachowicach i Końskich, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Sławomir Peszko i Radosław Majewski już 28 sierpnia poprowadzą kolejne warsztaty, które odbędą się w Jędrzejowie i Połańcu. Wydarzenia adresowane są do dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

 

- Naszym celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród świętokrzyskich dziewcząt i chłopców. Chcemy wyrównać szanse dzieciom i młodzieży w dostępie do sportu niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców - mówi Łukasz Korus, członek zarządu ŚZPN oraz Komisji Mediów i Marketingu PZPN. Zajęcia będą miały dwojaki charakter - najpierw dzieciaki wezmą udział w treningach piłkarskich, konkurencjach i animacjach, a późnej wezmą udział w mini-turnieju piłkarskim.

 

 

Gośćmi specjalnymi obu imprez będą byli reprezentanci Polski oraz znani polscy piłkarze - Radosław Majewski i Sławomir Peszko. Obaj gracze, którzy przez lata błyszczeli na światowych stadionach i nadal jeszcze kontynuują swoją karierę. Obaj wezmą aktywny udział w zajęciach i wcielą się w rolę selekcjonerów drużyn w dwóch kategoriach wiekowych, wybierając najlepszych graczy spośród uczestników zajęć. Wybrane przez Majewskiego i Peszkę drużyny rozegrają pod okiem byłych gwiazd piłki nożnej mecze. Z młodymi miłośnikami futbolu spotka się także znany youtuber piłkarski Kacper „Qesek” Misztal.

 

 

W trakcie zajęć młodzi piłkarze będą mogli zapoznać się również z historią walki o niepodległość Polski. - Nasz projekt uwzględnia również program edukacyjny, mający na celu poznanie bohaterów walczących o wolność na terenie województwa świętokrzyskiego. Młodzież będzie mogła dowiedzieć się wiele m.in. o bohaterach walki o niepodległość Wacławie Królu, Adamie Bieniu, Janie Piwniku i Kazimierzu Sykulskim - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.

 

Podsumowanie warsztatów w Końskich i Starachowicach: 
https://wczorajdzisiajjutro.pl/mistrzowsko-w-starachowicach-i-konskich

 

Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami” objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. - Każdy projekt, który zachęca młodych ludzi do aktywności fizycznej, a jednocześnie wpływa na poczucie tożsamości narodowej i patriotyzmu zasługuje na wsparcie. Cieszę się, że świętokrzyska młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w tych naprawdę wyjątkowych zajęciach - mówi minister Krupka.

 

 

Wydarzenie wspiera także Enea Elektrownia Połaniec. - W Enei mocno wspieramy sport, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Uważamy, że to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń. Cieszymy się, że możemy zaangażować się w projekt, z którego skorzystają młodzi piłkarze z naszego regionu - mówi Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

 

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowe medale a także pakiet cateringowy. Dodatkowe nagrody ufundowała sieć salonów Fitness Endorfina Platinum. Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Regulamin: https://wczorajdzisiajjutro.pl/pilkarskie_warszaty_z_gwiazdami